Listopad 2008

Zasněžená neděle

23. listopadu 2008 v 16:26 | Boo |  Den po dni
Víkend po víkendu mám neděle čím dál raději :)) Ráno jsem vstávala po desáté, udělala jsem si capuccino, čaj a syrovátku (nic nezačne den lépe než sklenice čokoládové syrovátky xD) a potom s knihou vklouzla do vany plné horké vody se solí. K obědu jsem udělala lasagne. Nikomu jinému se vařit nechtělo =) Heh a potom jsem se konečně dívala na anime - Vampire Knight Guilty =D A samozřejmě jsem se věnovala i blogu ;) Vyměnila jsem design a za motto v záhlaví dlužím Elišce, protože ona má ve svých článcích opravdu krásné citáty ;))
A tak nějak pomalu začínám zjišťovat, že jak nemám ráda Vánoce, tak se na ně začínám těšit. Přeci jenom, když jsem byla malušká (a roztomilá xD), zima byla mé nejoblíbenější odbodí. Byl Mikuláš, můj svátek, Vánoce, narozeniny... vysvědčení :D
A ještě bych vám mohla napsat o všech nakupených problémech a jak jsme málem vyhořeli, ale o tom zase jindy :D

Designs 3.2

23. listopadu 2008 v 16:13 | Boo
Aneb poslední a současný design tohoto blogu :))

Mika Waltari - Egypťan Sinuhet

23. listopadu 2008 v 15:26 | Boo |  Literární svět
Jako další chuťovku z literárního světa jsem vybrala knihu Egypťan Sinuhet. Je to rozsáhlý příběh egypského lékaře popsaný v patnácti knihách. Začíná jeho připlutím po řece v rákosovém košíku a končí... to si raději přečtěte sami :))
Hlavní myšlenka díla: Sebekrásnější vize je odsouzena k zániku, pokud na ni lidé nejsou připraveni.
I když jsme obklopeni spoustou lidí, obvykle nakonec zjistíme, že jsme na světě úplně "sami".
V románu je spousta dalších postav, které známe z hodin dějepisu a i nezdařený pokus o náboženský převrat vedoucí k monoteismu. Kromě Sinuheta, který je místy dost naivní, mám ráda postavu jeho otroka Kaptaha. Takový starobylý mafián =)
Citace:

"Kdo jednou okusil moci, dychtí po ní stále více, a tato vášeň je nejhroznější ze všech vášní člověka, ale její ukojení mu dává vyšší slast než ukojení kterékoli jiné vášně lidské." (238)


"Jeho bůh byl snad takový, jako byl on sám, neboť i on nabízel dobro a lásku příliš otevřenou dlaní, příliš prudce a hojně a násilně, takže jeho dobrota se měnila ve zlo a jeho láska sela zkázu." (254)

A ještě něco od Waltariho:
"Jen hlupák obrací svůj omyl ve ctnost a vychloubá se jím."
"Bohatým není ten, kdo má zlato a stříbro, ale ten, kdo se spokojí s málem."
"Ani blízkost těl nemůže sblížit vzdálenost srdce."

Kroky k prázdnotě

21. listopadu 2008 v 22:04 | Boo |  Záblesky myšlenek
Přála bych si, abych mohla napsat, že tenhle příběh je veselý...

The cage

17. listopadu 2008 v 14:42 | Boo |  Den po dni
Nový design je... fialový ^_^


Nezdá se vám dnešní den takový ospalý? Dopoledne jsem se učila a jsem ráda, protože teď bych se k tomu asi nedonutila. :)) A stejně mi přijde , že se lidé kolem mě pořád za něčím honí. Víří mezi sebou a cosi je žene vpřed. Za jejich cíly?
Nelíbí se mi na tomhle světě. Většina lidí je tak nesmyslně povrchních a je těžké najít někoho, kdo to cítí jinak. A přece by bylo o tolik snazší přemýšlet nad těmi běžnými problémy... Kde jsou ty okamžiky, které nás nutí křičet na lidi, které máme rádi? Kde jsou ty chvilky, pro které jim ubližujeme?
Jsem trochu posmutnělá. Vždyť já vím, co je to bolest a strach. Tolikrát jsem se setkala s lidskou nenávistí a závistí. A zdravotní stav se mi nadále zhoršuje... a mrzí mě, že tím mamce jenom přidělávám starosti. Proč jsem se vlastně narodila? Tenhle svět pro mě dávno ztratil svoje kouzlo. Ale třeba jednou... až bude ta bolest příliš silná, narostou mi křídla a konečně prohlédnu. A budu doufat, že se nezřítím k zemi.

Andělské afirmace

15. listopadu 2008 v 21:06 | Boo |  Zaujalo
Prostě jsem jenom potřebovala povzbudit. A tohle mi pomohlo. :-)


Na dobrou noc

10. listopadu 2008 v 20:35 | Boo |  Den po dni
Vidíte tu dívku? Stojí u té popraskané skály a dívá se, jak kolem ní proudí chladivá voda. Možná si myslíte, že vás nevnímá, ale ona jenom přemýšlí. Vzpomínkami se jemně dotkne minulosti. Nedělá to příliš často, protože nad ní nerada uvažuje. Vidí jenom jejich oči. Toho muže, který ji chtěl znásilnit a zabít, své matky, která se nad ní skláněla, když se dívka svíjela v záchvatu držíce se za srdce. Vidí i žiletky a téměř cítí lehkou kovovou vůni krve. Vzpomíná si na zklamání, na zhnusení, které k sobě cítila. Ale stejně tak si vybaví ten okamžik, kdy se za ni postavil bratr a tu chvilku, kdy jí ten neznámý člověk zachránil život a zmizel dřív, než mu stihla poděkovat. Zapadající slunce jí na tváři vykresluje hřejivé stíny.
Tahle dívka má nejraději příběhy. Protože nemůže patřit do žádného z těch, které si vytvořila, aspoň je píše. A někde ve skrytu duše doufá, že něco podobného také zažije. Když je smutná, maluje obrazy a baví se tím, že je trhá na kusy. Už si nechce ubližovat. Když je veselá, povídá si s kameny, s květinami a se svou kočkou. A anděly. Protože ti ji nikdy nenechají samotnou a dovolí jí stulit se v jejich náruči.
Příliš se nazajímá o politiku. Televizi zapíná jenom výjimečně. Nemá ráda, když jí lidé říkají, co má dělat. Strašně moc by chtěla najít lásku, ale i tak se snaží najít rovnováhu a spokojenost. V jejím životě je hodně překážek a snad na ni čeká i hodně bolesti, ale ji to nezlomí. Věří.
Pomalu tohle místo opouští. Cosi vnímá jinak. Kdo jí sundal ten šátek z očí? Mimoděk se usměje. Něco tuší...

Tak jsem se rozhodla napsat

8. listopadu 2008 v 20:16 | Boo |  Den po dni
Původně jsem si myslela, že pojedu o víkendu na seminář, ale burza kamenů v Tišnově je jenom dvakrát do roka, že? :)
Takže končí další den a tentokrát mám pocit, že jsem ho nepromarnila. Jsem unavená, ale docela spokojená. Objevila jsem tolik super úlovků a viděla bezdomovce, který vypadala jako Zdeněk Svěrák.
Asi strávím zbytek večera s knihou. Dobrou noc. :)

Show must go on

2. listopadu 2008 v 15:55 | Boo |  Den po dni
Cítím se jako na kolotoči. Chybí mi už jenom cukrová vata. ^_^
Dneska jsem zase byla jeskyňařit. Jestli jsem si myslela, že Amatérská jeskyně byla těžká, tak ta se hodila pro malé děti. :) To propadání dalo zabrat. Domů jsem se vlekla jenom za vidinou jídla a sprchy. ^_^ Sice jsem neměla takovou tu legrační kombinézu, ale vyfasovala jsem gumáky vysoké až po pas. Kdyby to tak byly kozačky... ;) A znovu jsem děkovala za vynález helmy. Takhle bouli nemám ani jednu xD
Tak za hodinku pojedeme vyzvednout mamku a ještě nakupovat... asi před deseti dny babičce zemřel bratr na rakovinu jater, tak na posledních pár dní za ní přijela mamka, protože babička z toho byla dost špatná.

A máme tu listopad. Jsem uvědavá, co přinese za nové zážitky, zkušenosti.

Znovu jsem začala sledovat Naruta :D Dattebayo! ^_^ A večer upeču buchtu s překvpením xD Mějte se :)