Leden 2009

Kapka po kapce, slovo po slovu

19. ledna 2009 v 20:07 | Boo |  Den po dni
K minulému článku... euforie přetrvává xD Napíšu to sem až to bude jisté. Nechci nic zakřiknout. Pro někoho by to možná byla maličkost, ale já z toho budu žít ještě minimálně týden. Nejsem moc zvyklá, aby se mi stávaly takové náhody :D
Momentálně je to takový můj světlý bod v potemnělých zítřcích :))


Co je jinak nového? Umřela mi zlatá rybička. A ráno jsem ji našla zase živou. Zázrak? Ani ne. Dlužila mi ještě to poslední přání xDJe teď takové divné období. Mám dobrou náladu a přitom jsem i trochu smutná. Když jsme ve škole psali slohovku na téma: Dopis člověku, kterého si nejvíc vážím, chtěla jsem psát někomu, kdo je už bohužel mrtvý. Rozmyslela jsem si to a napsala dopis matce. Je to opravdu dojemné :D A tomu prvnímu člověku jsem napsala příběh, ve kterém žije dál...

Na náladě mi moc nepřidává fakt, že mi pořád vyhrožují nemocnicí. Nemám to tam ráda. Už tam nikdy nechci jít. Nesnáším jehly a braní krve xD
Ale i tak je život fajn. Kolem nás je přece spousta krásnejch věcí. A anime xD Jen se někdy cítím mezi lidma divně, protože tam nezapadám. Většina lidí mi přijde dost povrchní. Proto potom ráda chodím do přírody. Kdysi jsem často chodila se psem po večerech do lesa, kdy už byla tma... jenže tamtu Boo už dávno odvál čas a s tou nynější má společnou možná tvář, možná hlas a i tu lásku k přírodě, jenže všechno ostatní se změnilo.
Po všech těch depresích?

18. ledna 2009 v 20:35 | Boo |  Den po dni

Ano! Jsem šťastná!!! A je to tak nádherný pocit!!!
Kdo říká, že se sny neplní?

Čím si pomáháte při špatné/smutné/depresivní či podrážděné náladě?

17. ledna 2009 v 22:00 | Boo |  Zajímá mě

Dlouho nepřibyla otázka dne, tak to napravuji :))

A tak by mě zajímalo, na co se vrhnete, když vaše nálada není zrovna sluníčková =) Pustíte si hudbu? Potřebujete se vybít pohybem? Dáte si kousek čokolády? :))

Boo

John Flanagan - Hraničářův učeň - Rozvaliny Gorlanu

12. ledna 2009 v 18:14 | Boo |  Literární svět
Jelikož se do školy zase nijak nechystám, zaúkolovala jsem sestru, aby mi z knihovny přinesla nějaké nové úlovky. Objevila se mimo jiné s prvním dílem Hraničářova učně.

Zápletka je docela jednoduchá, přeci jenom je to spíš dětská kniha =) Mladý sirotek Will vždycky toužil stát se rytířem a dostat se na bojovou školu. Jenže se mu to díky jeho malému vzrůstu nepodaří a o to víc je překvapen, když si ho za svého učně vybere tajemný hraničář Halt. Čeká na něj dobrodružství na planinách, kde prokáže svou odvahu a zaslouží si uznání a dozví se i několik věcí o svém otci.

Knížka nepřinese nic převratného, ale přesně se hodí na dny jako jsou tyhle. Není nic příjemnějšího, než se v teple zachumlat do deky a se šálkem čaje chvilku relaxovat nad dobrodružným příběhem :)) Docela se těším, až mi někdo domů přitáhne další díly :D

Trochu mi schází filozofické pasáže a myšlenky, která vás nutí se zamyslet, ale kniha jako celek působí věrohodně a přiměje vás zasnít se, jaký by byl život hraničáře v době bojů, i když je trošku škoda, že v příběhu vystupují neobvyklá zvířata jako wargalové, ale magii se moc neholduje. Kouzla jako taková v knize vlastně nejsou, ale přesto se mi to moc líbilo =)

Chuť jen tak písmenkovat

9. ledna 2009 v 21:06 | Boo |  Den po dni
Zdravím při pátku.
Ne, že by se dělo něco převratného. Ale každý den je přece plný drobných radůstek :) Několik upřímných úsměvů, rozkvetlé květiny ačkoliv za okny zemi skrývá sněhová pokrývka nebo mazlivá kočička, která leze do udírny a potom voní jako šunka =) A samozřejmě myšlenka na dva dny volna.


,Novoroční předsevzetí´ se mi zatím daří. Cítím se vyrovnaná... nad věcí. Až mě zase něco rozhodí, bude to aspoň pořádná pecka xD
Jediné, co mi doopravdy pomáhá, když jsem smutná, jsou příběhy. Miluju příběhy, legendy i poezii =) Skrýt se před realitou ve světech, kde platí jiné zákony než v tomto. Hm... třeba se tam po smrti dostanu :))

O víkendu sem možná hodím nejnovější literárání tip. Záleží, jestli budu číst tu knihu nebo povinnou četbu - Dekameron. Proč mě nikdo nevyroval, že je to tak dlouhé? :D A potom mám ještě rozečtený Brisingr, ten (zatím) poslední díl Odkazu dračích jezdců. Jsem asi v osmině, ale první díl byl nejlepší xD Nelíbí se mi na Eragonovi, jak vysává energii z rostlin a zvířat.

Víc dnes večer světu sdělit nepotřebuji. Užijte si víkend :))

Všechno bude nakonec dobré. A jestli ne, ještě to není konec ;-)

4. ledna 2009 v 12:48 | Boo |  Den po dni
Dnes je mi šestnáct. Sice jsem se narodila až ve 22:30, ale to je fuk =) Nijak přehnaně slavit nebudu :))


Dívali jste se včera na Deset důvodů, proč tě nenávidím? Nikdy u podobných komedií dlouho nevydržím, ale tento film mám ráda. Hraje v něm Heath Ledger, můj oblíbený herec. 22. ledna to bude rok, co zemřel. Měl nádherný úsměv...


Ale raději bych psala o něčem veselejším. Třeba o tom, že je zítra škola =D Ok, tak něco jiného. Doufám, že jste do nového roku nakročili pravou nohou a problémy a trápení se vám budou vyhýbat širokým obloukem ;) Byla by škoda promarnit poslední rok "s očičkama" :))

A nezapomeňte: Kapka lásky je víc jak vodopád zlata.