Mezi kočičímy fousky hledám odpovědi

20. února 2009 v 18:40 | Boo |  Den po dni
A najednou zakopnete a spadnete dolů, na tu šedivou zem. Ruce vám krvácí a vy se pokoušíte překonat vlastní tíhu vzpomínek, abyste se pošetile pokusili znovu vstát. Jenže zrak vám zůstane na kamínku skrytém mezi šepotavou melodií. Vezmete ho do ruky. Stříbřetě září a pálí do ruky, ale to vás jen přiměje sevřít ho silněji. Je to malá hvězda ukrývající jedno z mála upřímných přání. Hledáte člověka, kterému vypadlo. Musí být kvůli němu smutný. Musíte najít toho, komu sen patří, kdo ho stvořil. Člověka s jizvou na srdci a hvězdnou září v očích.
Tak jsem tu malou hvězdu zvedla. Čím déle ji nosím při sobě, tím větší bolest mi způsobuje. Jenže se jí nechci vzdát. Jakmile zmizí černá duha, já toho člověka najdu. A třeba už to nikdy nebude jako dřív.


Mám vás ráda. Stejně jako Ayu-chan, která mi každou noc chrupká na polštáři, F., který mi nosí knihy a fialové žvýkačky, M., která umí báječné masáže a P., který tak poutavě vypráví příběhy. Snad i proto tu jen sedím, poslouchám písničky, které se líbí jemu a přemýšlím, co mi vlastně chybí. Abych byla šťastná.
Samozřejmě mě napadne zdraví, možná i trochu víc přátel, ale to nepolapitelné se vznáší kdesi v duchoprázdnu a proplétá se mezi pavučinami a výpary ze stříbrného laku na nehty.
A snad to jednou jako motýl slétne až ke mě a jemně přistane tak, aby si nepotrhal křídla. A i kdyby... stálo by to za to. A tak se směju, ačkoli říkají, že pomalu umírám, ale nebojte se o mě. Třeba je tam někde místo, kde je něco hezčího, zářivějšího a upřímnějšího, než tenhle svět. Protože ten můj ještě nikdo nevybarvil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Confused Confused | Web | 20. února 2009 v 19:05 | Reagovat

Píšeš krásně. Kouzelně. Strašně mi tím svým stylem připomínáš Francesku Lia Blockovou.^^

V ten svět, ten upřímější a zářivější, věřím. Po tomhle přece musí být něco krásnějšího. Nebo ne..?

Je úžasné, že se dokážeš pořád smát, bojovat... Jsi silná osobnost. A neboj se. Jednou někdo vybarví i Tvůj svět. ♥

2 Winnieh Winnieh | Web | 22. února 2009 v 11:42 | Reagovat

Víš, já tě mám taky ráda. V tomhle případě budu doufat a přát si, abys byla zdravá a měla víc přátel( Nechápu, jak někdi jako ty, může mít málo přátel, vždyt si úžasná...!)

a našla toho, jehož přání nosíš u sebe... Doufám a přeju si....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama